شرکت کشتیرانی یکتا مارین سال 1393 در تهران تاسیس شد. این شرکت از بدو تاسیس با بهره گیری از کادری مجرب، متخصصین کارآمد و با تجربه و ارتباط قوی با شبکه حمل و نقل دریایی با هدف ارائه بهترین سرویس در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه ممکن موفق به جلب رضایت و اعتماد روزافزون مشتری های عالیقدر خود گردیده است. همچنین این شرکت با استفاده از نمایندگانی قابل اعتماد در کشورهای دارای بیشترین مبادلات تجاری با ایران مانند چین و امارات متحده عربی موفق به ارائه طیف گسترده ای از سرویسها به صورت کانتینری ( محمولات خشک، یخچالی) ، هوایی و گروپاژ به صاحبین کالا و سایر دست اندرکاران حمل و نقل شده است.
این شرکت مفتخراست با ارائه سرویس کانتینری از تمامی بنادر ایران به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای آسیایی ، خاور دور ، مدیترانه، اروپا و نیز بنادر اصلی تجاری در کشورهای  هندوستان، آفریقا با شرایط و قیمت رقابتی در خدمت بازرگانان و همکاران گرامی باشد.
فعالیت های اصلی  شرکت به شرح ذیل می باشد:yekta-marine-shipping-agency
ارائه سرویس حمل محمولات کانتینری صادراتی از ایران به بنادر  کلیه کشورهای حوزه خلیج فارس، هند، جنوب شرق آسیا،خاور دور، آفریقا،مدیترانه و اروپا، آمریکا و کانادا.
– ارائه سرویس حمل جهت کلیه محمولات وارداتی با کانتینر از اکثر بنادر جهان به خصوص کلیه بنادر چین به  ایران.
– ارائه سرویس تخصصی جهت حمل بارهای یخچالی کانتینری.
– خدمات سرویس حمل محمولات وارداتی گروپاژ از کلیه بنادر چین ،هنگ کنگ ،کره و دبی  به بنادر ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس.
– خدمات حمل محمولات هوایی
– خدمات حمل و نقل انواع فرآورده های نفتی و شیمیایی
– خدمات حمل محمولات بین الملل (Cross Trading & Cross Stuffing )
– خدمات حمل لوازم شخصی
– خدمات حمل  DOOR TO DOOR از مبداء اولیه تا مقصد نهایی